Z rozprávky do rozprávky

Tohoročná pani „Zima“ je veľmi skúpa na snehovú nádielku, ale nízke teploty boli ako sa patrí. V sobotu 23. Januára 2016 ráno mrzlo až prašťalo (v Liptovských Sliačoch – 14° C), ale ani toto neodradilo členov turistických krúžkov a krúžkov „Chodníček poznania“, aby sa vybrali na výlet do Vysokých Tatier.

Potešila nás cesta rýchlikom, časť cestovala v detskom vozni s rozprávkovými motívmi a za necelú hodinu sme boli na Štrbe. Čakala nás cesta „zubačkou“ na Štrbské Pleso. Deti boli zvedavé, prečo „zubačka“. Tak sme si podrobne prezreli strednú ozubenú koľajnicu medzi dvoma „normálnymi“ koľajmi. Všade bolo rozprávkovo krásne, kopce bielučkého snehu, nádherná modrá obloha, maximálna viditeľnosť a príjemná teplota bez vetra ( – 6° C).

Pomaly sme prešli cez Štrbské pleso, len deti to „leso hľadali, čakali typické pleso. A toto zimné vyzeralo ako veľká zasnežená lúka. Presunuli sme sa do areálu snov, pozreli lyžiarske mostíky, čo –to kúpili v stánkoch so suvenírmi a využili sme sneh. Deti šantili na lopároch (aj na vetrovkách sa dobre šmýkalo), starší pod dozorom vyskúšali snežné skútre.

Po aktívnom pohybe nám aj vyhladlo, presunuli sme sa do krásneho hotelu, kde nás čakal výborný obed – kurací vývar, vyprážaný syr, hranolky, tatarka a horúci čaj. Oddýchli sme si, porozprávali a pobrali sa na cestu domov. Čakalo nás príjemné prekvapenie – zo Štrby sme išli poschodovým vlakom.

Musíme pochváliť deti (bolo ich 53), že boli veľmi disciplinované, neboli ani najmenšie problémy, dokonca ich chválili aj cudzí ľudia (sprievodca vo vlaku, obsluhujúca čašníčka). Rozchádzali sme sa s tým, že už sa tešíme na ďalšiu akciu.
autor textu: Vedúce turistických krúžkov